سرعت سنج باد(Anemometer، فلومتر، بادسنج ،دبی سنج )

5 ماه قبل در تهران
کد آگهی : 9413
    قیمت (هر عدد)۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان
    مشخصاتنو
    استانتهران

تعریف باد سنج یا انمومتر ( سرعت سنج باد Anemometer )
باد سنج یا انمومتر ( سرعت سنج باد Anemometer ) وسیله ای برای اندازه گیری سرعت باد(جریان هوا ) میباشد .
دبی سنج یا فلومتر ابزاری برای اندازه گیری میزان حجم مواد عبوری نسبت به زمان است . اندازه گیری دقیق جریان به علت صرف هزینه کمتر وخرید میزان معینی از ماده مثل تبادلات نفتی و کنتور گاز خانگی اهمیت زیادی دارد.

تقسیم بندی انمومترها یا سرعت سنج های باد
انمومترها یا سرعت سنج های باد به دو دسته تقسیم میشوند. دسته ای که سرعت باد را اندازه میگیرند و دسته ی دوم دسته ای است که دبی یا فلو باد را اندازه گیری میکند . سرعت سنج های باد یا بادسنج ها برای اندازه گیری سرعت مانند متر بر ثانیه (m/s) طراحی شده است .به وسیله سرعت سنج باد می توان سرعت هوای متحرک را اندازه گرفت . در دستگاه دماسنج باد سنج (سرعت سنج باد) از طریق وجود سنسوری که داخل باد سنج وجود دارد ، دمای هوا تشخیص داده می شود.
واحد اندازه گیری در سرعت سنج های باد فوت بر دقیقه (ft/min) ، کیلومتر بر ساعت ، متر بر ثانیه (m/s) ، مایل بر دقیقه و ماخ بر ساعت و .. می باشند.

دسته دوم فلومترهای باد هستند که میزان حجم عبوری باد از یک مساحت مشخص در واحد زمان اندازه گیری می کنند. واحد های اندازه گیری مقدار هوای متحرک در حال عبور از مجرای هوا متر مکعب بر دقیقه( (CMMو فوت مکعب بر دقیقه (CFM) میباشند . برای اندازه گیری فلو، ابتدا باید مساحت محدوده مورد نظر را بر حسب مترمربع در دستگاه وارد نمود و سپس میزان حجم عبوری نمایش داده خواهد شد.

104 بازدید کل ، 2 امروز

سیسوگ و پالت هیچ‌گونه منفعت و مسئولیتی در قبال معامله شما ندارد.

با مطالعه‌ی راهنمای خرید امن، آسوده‌تر معامله کنید.

گزارش مشکل آگهی

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....

آگهی های دیگر از این کاربر

آگهی های مشابه