درباره پالت – انبار مازاد قطعات الکترونیک

تاریخچه پالت!

وقتی که از سامانه آی سی Isee سیسوگ رونمایی کردیم ( موتور جستجوی قطعات الکترونیکی)، تعداد زیادی از همراهان سیسوگ و آی سی درخواست اضافه کردن قابلیتی  به سامانه آی سی IC را داشتند، تا بتوانند آنها نیز قطعات مازاد خود را از بستر سامانه آی سی سیسوگ به خریداران واقعی ارائه بدهند.
البته بعد از اینکه وسوسه کاربران زیادتر شد ما هم به این درخواست آنها پاسخ بله دادیم و پالت را ایجاد کردیم.


پالت برای ما الکترونیکی‌ها نماد جعبه‌های کوچک پلاستیکی است که قطعات را دروان آن قرار می‌دهیم. به همین علت این نام را برای سامانه انتخاب کردیم.

فروش قطعات الکترونیک

قطعات اضافه و بدون استفاده همیشه یکی از سرباره‌‌های شرکتها و طراحان حوزه برق و الکترونیک بوده و هست، کافی است نگاهی به انبار یا پالت‌های قطعات خودتان بیندازید تا متوجه بشوید چقدر سرمایه شما در این مکان بدون استفاده قرار گرفته !

 پالت سامانه‌ای است که بصورت تخصصی اجازه خرید و فروش قطعات مازاد الکترونیک را فراهم می‌کند.

 سامانه‌ای کاملا رایگان است و شما میتوانید به عنوان فروشنده، قطعات خود را با قیمت مناسب به مشتری نهایی خود بفروشید و همچنین به عنوان خریدار میتوانید از تعداد زیادی فروشنده خرید خودتان را انجام دهید.

این سامانه وقتی ارزش خود را نشان می‌دهد که بدانیم حجم بالایی از قطعات الکترونیکی در انبار شرکت‌ها و حتی افراد عادی، بلااستفاده در انبارها و پالت‌ها قرار گرفته است.

جالب است بدانید از نظر خاص بودن قطعات هم به جرات می‌توان گفت بسیاری از همین قطعات در بازار ایران شاید یافت نشوند.

معرفی کسب و کارها

بعد از اضافه شدن قطعات در سامانه پالت، ما جای خالی معرفی برخی از کسب و کارهایی که هیچ ردی از آنها در اینترنت نیست را خالی دیدیم.

کسب و کارهایی که هر کدام از ما بارها و بارها به آنها احتیاج پیدا کردیم و داریم، از مونتاژ کاری که در منزل کار می‌کند تا تولید برد و چاپ پرینت سه بعدی جعبه!
جالب است شاید برخی از این کسب و کارها حتی چند خیابون پایین‌تر از ما باشند ولی عدم وجود یک سیستم جهت ارتباط دهی باعث شده که این ارتباطات هیچ وقت شکل نگیرد. 

به همین علت قسمتی را هم ایجاد کردیم که کسب و کارها بتوانند آنجا خودشان را معرفی کنند و امیدواریم با گسترش استفاده از این سیستم، بتوانیم به اکوسیستم حاکم بر این ساختار کمک مناسبی کرده باشیم.

تجهزات اندازه گیری و آزمایشگاهی

یکی دیگر از قسمتهای پالت، قسمتی است که شما میتوانید تجهیزات آزمایشگاهی و اندازه‌گیری خودتان را برای فروش قرار دهید. تجهیزاتی که مطمئنا با وضعیت افزایش دلار، ارزش مادی خیلی زیادی پیدا کرده‌اند.

چرا پالت؟

مهمترین مزیتی که پالت میتواند به عنوان یک سیستم خرید و فروش قطعات داشته باشد ارائه کلیه این قطعات در موتور جستجوی قطعات الکترونیکی آی سی است.

سامانه‌ای که هر روزه میزبان کاربران زیادی است که به دنبال قطعات مورد نیاز خود هستند و مطمئنا با دیدن نیاز خود و البته قیمت مناسب حتما با شما تماس خواهند گرفت.

لازم است در آخر اضافه کنم استفاده از این سامانه رایگان است و سیسوگ (پالت) هیچگونه بررسی یا تاییدیه‌ای نسبت به خریدار یا فروشنده انجام نمیدهد و به تبع آن هیچ گونه تعهدی هم در هر معامله‌ای نخواهد داشت، ما دقیقا بستری هستیم برای قرار دادن آگهی مانند یک روزنامه یا سایتهایی مثل سایت دیوار و .. 

پس لازمه با دقت بالاتری خرید و فروش قطعات را انجام دهید و حتما از کیفیت قطعه و امنیت معامله‌ای که انجام می‌دهید مطمئن باشید.